کامپاند و گرانول پلیمری تولید شده توسط شیمیدانان ایرانی برنده جایزه نوبل شیمی شد

امروزه پلاستیک در همه جا یافت می شود. برای تولید بسیاری از چیزها، از بسته بندی برای محصولات مختلف، ظروف گرفته تا اجزای ماشین آلات استفاده می شود. به همین دلیل است که کامپاند و گرانول پلیمری نقش مهمی در تامین نیازهای صنعت تولید پلاستیک دارند.

پلاستیک دانه بندی شده چیست؟ گرانول های پلاستیک شکل معمولی برای تحویل مواد ترموپلاستیک مورد استفاده در صنعت پردازش پلاستیک هستند. آنها یک ماده شل هستند که در صنعت پردازش پلاستیک استفاده می شود.

مانند ماسه یا شن، آنها به عنوان یک ماده سست در نظر گرفته می شوند که حمل و نقل آنها را بسیار آسان می کند. گرانول‌های پلاستیک از بازیافت مواد زائد پلاستیکی به دست می‌آیند که از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شوند و سپس بر اساس کلاس، رنگ و کیفیتشان دسته‌بندی می‌شوند.

کامپاند و گرانول پلیمری

از طریق پردازش بیشتر، این مواد زائد پلاستیکی قبل از پردازش بیشتر با آب تمیز و شسته می شوند و همچنین در ماشین های آسیاب پودر می شوند. به این ترتیب، مواد به‌دست‌آمده در داخل یک اکسترودر قرار می‌گیرند و در آنجا ذوب می‌شوند تا توده‌های گرانول به دست آید.

در مرحله بعد، این کلوخه‌ها از دستگاه آسیاب عبور می‌کنند تا در نهایت گرانول‌هایی به دست آید که در کیسه‌هایی بسته‌بندی می‌شوند و می‌توان از آنها به طرق مختلف استفاده کرد.

گرانول های پلاستیکی برای چه مواردی استفاده می شوند؟ گرانول های پلاستیکی که از طریق بازیافت به دست می آیند را می توان بیشتر برای تولید بسته بندی بسته بندی، حمل گونی، سطل، فنجان، پروفیل های پلاستیکی و غیره استفاده کرد.

دلیل اصلی استفاده از پلاستیک هنوز این است که کاربردهای مشروع زیادی دارد. ما قبلاً می دانیم که بادوام است و بسته به کاربرد مورد نظر به راحتی می توان آن را شکل داد. همین ویژگی هاست که باعث می شود پلاستیک همچنان در هر صنعتی بسیار مفید و کاربردی باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.