شال بلوچی مردانه در آمریکا طرفداران بسیاری را جذب کرده است

در فرانسه، اولین مراکز تولید شال های پشمی، به تقلید از کشمیر، در پاریس، سان کوئنتین، نیمز به وجود آمد، در حالی که ریمز در نوع چهارخانه که به طور گسترده تولید می شد، با شال تارتان (به تارتان ، پارچه مراجعه کنید )، در گلاسکو و در پیزلی در انگلستان.

شال بلوچی مردانه یکی از بهترین شال ها می باشد.

ساخت شال در انواع مختلف سپس به سایر مراکز و کشورهای اروپایی گسترش یافت.

در اسپانیا، علاوه بر بلوند توری معروف ، شال با زمینه سیاه یا سفید که از دو طرف کاملاً با گلدوزی های سنگین پوشیده شده است، در رنگ های روشن که معمولاً نشان دهنده گل ها هستند، مشخص است.

در ایتالیا، شال‌های توری کاملاً دست‌ساز که در بورانو تولید می‌شوند، به‌ویژه برای ارزش هنری‌شان قابل توجه هستند.

شال‌هایی که در حال حاضر از پشم ساخته می‌شوند، عمدتاً در منطقه ویچنزا تولید می‌شوند، و زندادو یا زنداله سنتی ، شال سیاه بزرگ با حاشیه‌های بلند، هنوز هم لباس مشخص زنان ونیزی را تشکیل می‌دهد.

شال های پنبه ای و مخلوط در پیمونت و در کارخانه های بافندگی لومبارد ساخته می شوند. تولید قوی پشم خالص، مخلوط و سایر الیاف از منطقه بیلا.

پراتو در تولید چهارخانه تخصص داردمعمولی که در مقیاس بزرگ صادر می شود.

شال‌های ابریشمی که ترجیحاً از کرپ ساخته می‌شوند به دلیل نرمی این پارچه که خود را به خوبی درپوش می‌دهد، تولید قابل‌توجهی در کارخانه‌های لومبارد (Vaprio d’Adda، Meda، Cernusco، Brescia، Como و غیره) با صادرات مهم دارد.

انواع شال ها و شال ها با هزینه کم در لمباردی با پارچه های ابریشم مصنوعی، تکه رنگ، کاملاً پوشیده شده با گلدوزی ماشینی، در رنگ های روشن، با حاشیه های فراوان، برای صادرات به ویژه به مراکش ساخته می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.