زیره سیاه کوهی موجب طراوت و شادابی پوست می شود

عصاره زیره سیاه (BCE)، عصاره زیره سیاه محصور شده (EBCE) و پودر زیره سیاه (BCP) به کلمپه اضافه و با نمونه بدون زیره سیاه (FBC) مقایسه شد.

تمام محصولات حاوی روغن کنجد و با شاهد (بدون روغن کنجد) مقایسه شدند. در بین نمونه‌ها، کلمپه با عصاره کپسوله شده بالاترین میزان را نشان داد
پایداری اکسیداتیو، با IC50 بالا عصاره زیره سیاه.

علاوه بر این، امولسیون اندازه به نمایش گذاشته است توزیع بین 3.20 و 8.51 میکرومتر، و طیف‌سنجی فروسرخ تبدیل فوریه عصاره کپسوله شده را تأیید کرد.
کروماتوگرافی گازی اسیدهای اولئیک و لینولئیک را به عنوان اسیدهای چرب اصلی در کلمپه با زیره سیاه کوهی سیاه محصور شده شناسایی کرد. استخراج کردن. اگرچه تفاوت معنی داری در پارامترهای رنگ نمونه ها وجود نداشت.

کلمپه با EBCE بالاترین امتیاز داده شده توسط پانل ها را داشت. شاهد دارای سختی بالاتر (2466 گرم) نسبت به کلمپه بود EBCE (1688 گرم) در پایان ذخیره سازی. بنابراین، عصاره کپسوله شده زیره سیاه نه تنها اثر نامطلوبی بر آن نداشت.

فعالیت آنتی اکسیدانی زیره سیاه توسط کامکار ثابت شده است. در سال های اخیر تمایل به استفاده از آن وجود داشته است کپسوله سازی برای بهبود تحویل زیست فعال عوامل.

بنابراین، استفاده از microencapsulation در صنایع غذایی و کشاورزی می تواند به این امر کمک کند ویژگی های غذا به عنوان ویژگی های حسی، به ویژه بافت و پایداری آنها در طول ماندگاری.

علاوه بر این، کپسوله سازی همچنین می تواند حلالیت در آب را اصلاح کند، پایداری حرارتی، و فراهمی زیستی خوراکی زیست فعال ترکیبات.

این واقعیت باعث توسعه و تولید می شود از محصولات جدید در میان روش های مختلف از کپسوله سازی، تلاش های پژوهشی قابل توجهی انجام شده است.
به کپسولاسیون بر اساس امولسیون مختلف اعمال می شود مواد حساس. هدف این روش بهبود است پایداری شیمیایی در طول پردازش و ذخیره سازی،
برای محافظت در برابر تخریب، و برای حفظ انتشار مولکول های زیست فعال تحت کنترل.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.