با مصرف بادام زمینی در تهران زایمان راحت داشته باشید

این مطالعه با گروهی متشکل از 63 فرد سالم بین 19 تا 33 سال انجام شد که بخش منظمی از محصولات بادام زمینی را در مصرف روزانه خود گنجانده بودند.

بیشتر مطالعات مداخله تغذیه ای در جمعیتی با چاقی، سندرم متابولیک یا افرادی که در معرض خطر بیماری متابولیک مزمن هستند انجام شده است.

بادام زمینی در تهران یکی از خوشمزه ترین بادام زمینی ها می باشد.

در این جمعیت که در معرض خطر هستند، مشاهده یک اثر مفید تغییر الگوی غذایی یا معرفی یک غذای سالم در رژیم غذایی معمول آنها آسان تر است.

با این حال – او ادامه می دهد – در مطالعه ما تأثیر مفید مصرف روزانه محصولات بادام زمینی را بر بهبود عملکرد شناختی و پاسخ استرس در یک جمعیت جوان و سالم مشاهده کردیم، گروهی که در آن هر گونه اثر سلامتی دشوارتر است.

این تیم اثرات بالقوه سلامتی مصرف بادام زمینی را از طریق مجموعه گسترده ای از تست های شناختی و تست های تحلیلی مربوط به شاخص های بیوشیمیایی پاسخ استرس (مانند کورتیزول) تجزیه و تحلیل کردند.

 

نتایج همچنین افزایش اسیدهای چرب زنجیر کوتاه مدفوع -از میکروبیوتا-، جدای از نشانگرهای زیستی خاص این آجیل، اسیدهای چرب اشباع شده با زنجیره بلند و پلی فنول‌های خاص را نشان داد که همگی ترکیبات فعال زیستی هستند که با بسیاری از فواید سلامتی مرتبط هستند.

با توجه به نتایج، ترکیباتی که می‌توانند به اثرات سلامتی توصیف شده توسط تیم کمک کنند، برخی از ترکیبات فعال زیستی مانند رسوراترول و اسید p-کوماریک، و همچنین اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه و اسیدهای چرب اشباع با زنجیره بلند خاص بادام زمینی هستند.

محققان تفاوت قابل توجهی بین مصرف کره بادام زمینی و بادام زمینی و عملکرد شناختی یا نشانگر زیستی پاسخ استرس پیدا نکردند.

علاوه بر این، همه چیز نشان می دهد که متغیر سن بر تحلیل های آماری تأثیری نداشته است زیرا هیچ تغییری به دلیل تفاوت سنی وجود نداشته است.

کارشناسان خاطرنشان کردند: «این یکی دیگر از عناصر مورد علاقه در این مطالعه است، زیرا بسیاری از مطالعات تغذیه ای تفاوت های قابل توجهی را در بیماران یا افراد با خطر بالای ابتلا به بیماری ها، به ویژه افراد مسن نشان می دهد».

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.